Arvamus

Olen 8 aastat töötanud enda jaoks väga olulisel töökohal, nimelt olen töökeskkonna spetsialist. Ettevõttes on ligikaudu 350 töötajat, seega päris suur hulk erinevaid töökohti. Tihti on olnud tunne, et oleks vaja õlga toeks, aga paraku polnud seda kerge leida, kuigi jah ka Tööinspekstioon nõustab.

Möödunud kuu lõpus oli minu jaoks meeldiva üllatusena minu mailboxis kutse Eesti Töökeskkonnaspetsialistide Nõukoja konverentsile. Esimene mõte oli, et mis mõttes, kust siis selline asi nüüd tuli. Teiseks olin ma muidugi ehmatanud, et kuidas on võimalik, et ma polegi sellest varem kuulnud, sest vähemalt mina olen juba aastaid tundnud puudust sellisest organisatsioonist, mis just töökeskkonna valdkonna inimesi liidaks ja toetaks.

Olen ise olnud tihti olukorras, et vajan nõu ja usun, et ka teised sama valdkonna töötajad on sedasi tundnud. Just sellist kohta, kust nõu küsida ja ka omi kogemusi jagada ongi minu arust vaja olnud.

Tunnistan, et esialgu olin siiski päris äraootaval seisukohal selle ettevõtmise suhtes, aga kui olin juba konverentsil ja nägin, kui palju on sinna rahvast kogunenud, siis hakkas asi juba ilmet võtma. Kõige positiivsem oli see, et kogu see üritus oli hästi korraldatud ja asjad oli hästi läbi mõeldud. Polnud selline ettevõtmine, et saame kokku ja vaatame äkki saame asjast asja teha.

Niisiis kuulanud ära nõukoja tutvustuse ja saanud parema pildi sellest milleks selline koda on ellukutsutud, otsustasin minagi Eesti Töökeskkonnaspetsialistide Nõukojaga liituda.

Olen oma ostusega ka hetkel väga rahul, sest juba sellel esimesel korral, kui me koos istusime, sain ma enda jaoks päris palju ja olulist infot. Esmalt sain kinnitust, et probleemid, mis mind vaevavad on probleemiks ka teistele sama valdkonnaga tegelevatele spetsialistidele.

Teiseks, et kuna me päris omaljõul ei saa neid probleeme, mis lahendamist vajavad, alati lahendatud ja vaja on tuge riiklikust süsteemist, siis läbi sellise nõukoja on meie hääl valjem ja ehk tulevad ka seeläbi  ka kauaoodatud lahendused.

Nõukoda saab siin olla ja soovibki olla, just see ettevõtmine, mis kogub suuremad ja olulisemad probleemid meie, kes me selles nõukojas osaleme, abiga kokku ja püüab neile lahendusi leida. Seda kui lihtne see olema saab, ei tea loomulikult mitte keegi ette ja ka mitte seda, kas kõike saabki lahendada, aga olulisim on minu jaoks hetkel see, et on lootust.

Igaljuhul on hea teada, et kui mul on mure ja ma vajan nõu, siis nüüd on mul olemas koht ja inimesed, kellelt seda saada. Loodan, et saan ka omalt poolt  kedagi oma kogemuste abil aidata. Peamine on, et algus on tehtud ja ma kutsun kõiki, kelle jaoks on töökoha tingimused ja töötajate tervis olulised, seda ettevõtmist igati toetama!

Anu Tölpt
Eesti Töökeskkonnaspetsialistide Nõukoja liige